Ncs Su Arıtma ve Su Tasarruf Sistemleri

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edelim?

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edelim?

1- Su arıtma cihazının kendini ispatlamış NSF, WHO, WQA, SGS, FDA gibi akademik kurumlardan alınmış kalite belgeleri var mı?

Piyasada dolaşan ucuz ancak sağlıksız su arıtma cihazları sizi sağlığınızdan edebilir. Arıtma cihazında kullanılan malzemelerin kalitesi, montaj işçiliği ve ürün garantisi çok önemlidir.
Genel olarak düşük fiyatlı sistemler maliyeti düşürmek için kalitesiz malzemelerle imal edildikleri için zaman içinde basınçtan dolayı kırılma ve sızdırma, koku yapma, tat bozukluğu, bakteri üretme, kanserojen etkisi yaratma gibi problemler yaratırlar.

2- Satıcı firma güvenilir mi? Müşterilerine kaliteli servis hizmeti verebiliyor mu?

Su arıtma cihazlarının ve ekipmanlarının en az 6 ayda bir gözden geçirilmesi gerekiyor.
Satıcınız güvenilir mi? Uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanmak umuduyla aldığınız cihaz için teknik destek, sarf ve yedek parça temini konularında sıkıntı yaşatmayacak unvanı ve adresi belli firmaları tercih etmenizde yarar var. Unutmayın ki desteksiz iddialarla kapıdan veya internet gibi ortamlardan satış yapan, yeri yurdu belli olmayan kişi ya da sanal firmalardan alacağınız cihazlardaki herhangi bir problemde karşınızda sorumlu bir muhatap bulma imkânınız olmayacaktır.

3- Alacağınız su arıtma cihazı en iyi arıtma sistemleri içerisinde mi?

Reverse Osmosis sistemi, içme suyu arıtımında dünyada kullanılan en gelişmiş ve en son teknolojidir.
Reverse Osmosis su arıtma sistemi, suda çözünür halde bulunan, sudan daha büyük moleküllü zararlı maddeleri reddeder. Bu yöntemle su, %99’a varan oranlarda saflaştırılır.

4- İyi bir Reverse Osmosis su arıtma cihazında bulunması gereken özellikler ve filtre aşamaları nelerdir?

Basınç pompası mevcut arıtma sistemleri daha avantajlıdır. 3 Barın altındaki basınçlarda pompasız cihazlarda üretim kapasitesi azalır, atık su sarfiyatı artar. Pompalı cihazlarda membran filtreye sürekli yeterli ve sabit basınçta su verileceği için membran filtrenin yıpranma süresi uzar. Üretim kapasitesi artar, atık su sarfiyatı azalır.

İyi bir RO su arıtma cihazı en az 5 aşamadan oluşmalıdır.(6 ve 7 nci aşamalar uygulanırsa su kalitesi mükemmel olur.)

Reverse Osmosis su arıtma cihazı aşamaları:
1nci aşama: 5 mikron Spun İnline Sediment filtre: Beş mikron ve üzerindeki kiri, pası ve kum parçacıklarını giderir.
2 nci aşama: Granül Aktif karbon filtre: Çok gelişmiş gözenek yapısı ile yüksek emme kapasitesi ve verimlilik sağlayarak sudaki klorun ve organik kimyasalların %99unu alır.
3 nci aşama: Blok karbon filtre: 2. Aşama filtreye destek olarak suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Membranınızın (4. Aşama filtrenin) ömrünü uzatır.
4 ncü aşama: Membran filtre: Gözenekleri milimetrenin milyonda birinden daha küçük olan yarı geçirgen ince film kompozit (TFC) kaliteli membran. Suyunuzda olabilecek çözünmüş maddelerin % 90′ından fazlası, mikro organizmalar ve zararlı maddelerin tamamı,(Arsenik, kurşun, bakır, baryum, krom, cıva, sodyum, kadmiyum, florür, nitrit, nitrat ve selenyum gibi.) atık su ile dışarı atılarak, sağlıklı mineral yapısıyla suyun özü yani gerçek su elde edilir.
5 nci aşama: Hindistan Cevizi Kabuğundan (Coconut bazlı) üretilmiş post karbon filtre: Çok gelişmiş gözenek yapısı ile yüksek emme kapasitesi ve verimlilik sağlayarak suyunuzun içimselliğini arttırır.
6 ncı aşama: Mineral Filtre: RO ünitesi ile arıtılmış suyunuza tamamen doğal kalsiyum, magnezyum ve potasyum minerallerini ekler. Mineral dengeleyici olarak görev yapar.
7 nci aşama: Ultraviyole (UV) su sterilizatörü: Ultraviyole ışık (UV) güneş ışığının doğal bir parçası, yaygın su dezenfeksiyonu için güvenilir, etkin ve çevre dostu bir çözüm olarak kabul edilir. UV lambası RO ünitesi ile arıtılmış suyunuza organizmaların anında ölümü ve hayatta kalma ve üreme yeteneğinin ortadan kaldırılması için 254 dalga boyu ile etkili UV radyatör uygulaması yapmaktadır. Bakteri ve virüsler %99,88 yok edilir.
7 nci aşama: Nano Silver aktif karbon blok filtre kartuşu: Su içerisindeki bakterileri % 99,5 oranında ortadan kaldırır. (Candida albicans, Staphylococcys, e.coli, Escherichia basil, pseudonas aeruginosa, liebsiella pnömoni gibi 650 farklı bakteri türü.) Düşük maliyeti nedeniyle UV Sterilizatörü yerine tercih edilebilir.

Su basınç düşürücü regülatör kullanılmalıdır. Basınç düşürücü olası ani basınç değişimlerinden cihazınızı korur ve daha güvenli bir kullanım sağlayarak uzun ömürlü olmasını sağlar. Su basıncı 6 Bar üzeri olan durumlarda mutlaka kullanılması gerekmektedir.

5- İyi bir Reverse Osmosis su arıtma cihazının fiyat aralığı nedir?

Montaj ve servis hizmeti ile birlikte kaliteli bir arıtma cihazının fiyatı 1000 ile 2000 lira arasında değişmektedir.

Tarih 14 Eyl 2014
Yazar ncssuaritma
Kategori

Tabgold

Ürünlerimizin NSF standartlarına uygun olarak test edilmiştir. WATER ASSOCIATION QUALITY altın damgasını taşımaktadır.

Sağlık

HAYATTA HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK DİYORSANIZ!

Siz de NCS Su Arıtma kullanmalısınız!
Çünkü;

İçme sularında 700' den fazla madde tespit edilmiştir.

Bunlardan bazıları;

- Sebepsiz ağrılara,

- Mide ve bağırsak enfeksiyonlarına,

- Böbrek rahatsızlıklarına,

- Nörolojik hastalıklara sebep olmakta, hatta kanser riskini arttırmaktadır.

Hayatımız boyunca ortalama 50 ton su içtiğimiz düşünülürse, sağlıksız sudan uzun vadede etkilenmemek mümkün değil! Öyle değil mi?