Ncs Su Arıtma ve Su Tasarruf Sistemleri

Su Arıtma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Su Arıtma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Su arıtma, su arıtma cihazları, su arıtma cihazı, su arıtımı, Reverse Osmosis su arıtma, su arıtma yöntemleri, su arıtma cihazları fiyatları, su arıtma nasıl yapılır?

Yumuşak su avantajları nelerdir?
Çoğu kişi temiz içme suyunun faydalarını bilir ancak yumuşak suyun ailelere sağlayabileceği avantajlar daha az bilinmektedir. Yumuşak suyun yasam kalitenizi su şekilde geliştirir.
1. Yumuşak bir suya sahip olmak tasarruf sağlar. Daha az sabun ve temizlik malzemesi kullanılır. Bütçenizdeki tasarruf otomatik olarak gerçekleşir.
2. Su tesisatınız daha uzun ömürlü olur. Sert su tesisatta mineral kalıntılarına yol açar. Yumuşak suda ise bu kalıntılar olmaz. Su basıncı ve tazyiki azalmaz. Set suda kalorifer tesisatındaki kireçlenme yakıt tüketiminin artmasına sebep olur.
3. Su ısıtma araçları daha uzun ömürlü hale gelir. Sert suyun bıraktığı tortu ve kireç birikintilerini bırakmaz. Isıtıcınızda kireç kalıntıları olmadığında en az %20 enerji tasarrufu sağlar.
4. Su kullanan tüm cihazların ömrü uzar. Kahve, çay makinesinden, nemlendirici buhar makinesine, tüm araçların ömrü uzar.
5. Yumuşak suyla yapılan yemekler daha lezzetli olur. Sertlik mineralleri yemeklerde istenmeyen bir tat verir. Sert su ile yapılan buz buğulu bir görünümde olur.

Yumuşak suyun başka ne faydaları vardır?

1.Muhtemelen yumuşak su kullandığınızda fark ettiğiniz ilk şey daha az temizlik malzemesi alıyor olmanızdır. Bulaşık deterjanı, şampuan, çamaşır deterjanı ve sabunu daha az kullanırsınız. Bunun sebebi yumuşak suyun çok güçlü temizleyici bir güç olmasıdır. Daha az kullanıp daha iyi sonuç alırsınız. Normal olarak ½ veya 2/3 daha az temizlik ürünüyle aynı hatta daha iyi sonuç alırsınız.
2.Elbiseleriniz uzun ömürlü ve parlak olur. Sert su mineralleri kumaşta bırakır. Bu ise onların donuk ve kirli görünmesine sebep olur. Çamaşır makinenizde daha uzun ömürlü olur.
3.Lekeler ve halkalar banyoda oluşmazlar.
4.Bardak ve tabaklarda çizgiler oluşmaz.
5.Sert suyun bıraktığı film tabakası ve sabun kalıntıları olmadığı için kirli yerler ve duvarlar daha kolay ve hızlı temizlenir.
6.Yumuşak suyla banyo yaptığınızda cildiniz daha yumuşak olur. Banyodan ve duştan cildinizde gerçek temizliği hissederek ve yenilenmiş olarak çıkarsınız. Aynı zamanda pürüzlü ve kuru cilt özelliklerini azaltır.
7.Eğer saçınızı boyuyorsanız rengi uzun süre parlaklığını korur.

Suyu İçme Suyu Olarak Kullanmayacağız, Buna Rağmen Suyun Arıtılması Gerekli midir?
Musluklardan akan su, belki doğrudan içilmeyebilir, ancak dolaylı yollardan insan vücuduna girebilmektedir. Sebze, meyve yıkama, diş fırçalama ve vücut temizliğinde kullanılan suyun sağlıklı olması oldukça önemlidir. Bunun dışında bina tesisatının ve evlerdeki cihazların korunması için suyun arıtılması gereklidir.

Kaynamış Su Arınmış mıdır?
Hayır, kaynamış su yalnızca bakterileri yok eder. Nitrat gibi çoğu kirletici maddeler, kimyasal maddeler, sanayi atıkları kaynatılarak sudan ayrılamaz. Bazı durumlarda kaynatma işlemi suyu azalttığı için kirletici maddelerin konsantrasyonunu arttırabilir. Buda sağlığımız için ciddi tehlikelerin yaşanmasına neden olur.

Piyasa şartlarına göre fiyatlarınız neden daha ekonomik, diğer pahalı cihazlardan farkı nedir?
Piyasa da bulunan ürünler (ürün fiyatları çok yüksek olanlar dâhil) incelendiğinde hemen hepsinin aynı görünüme ve aynı filtrasyon kademelerine sahip olduğu görülmektedir. Cihazlar arasında ki tek farkın, cihaz üzerinde yazan markalar olduğu kolayca fark edilebilmektedir. Bunun sebebi bu ürünlerin genelde, Taiwan veya Çin gibi ülkelerde üretimi yapılmakta, Türkiye’de iç piyasaya OEM veya ODM kapsamında farklı markalarla ve farklı dağıtım kanalları ile sunulmaktadır. Arıtma firmalarını iki kısımda değerlendirmekte fayda vardır.

Birinci kısımda direk ithalatçı veya direk ithalatçıdan ürün temin eden firmalar, ikinci kısımda ise bu ürünleri birinci kısım firmalardan tedarik eden ve bu ürünleri bir pazarlama ağı ile son kullanıcı olan müşterilere pazarlama ve satışını yapan firmalar. Bu firmalar genellikle ana firma, bölge müdürlükleri ve ofisleri, bu ofislerde menajerler, ofis müdürleri, ekip liderleri, pazarlama elemanları, sekreter gibi bir pazarlama ağı ile cihazları son kullanıcı olan siz müşterilere ulaşırlar. Bu işin doğası gereği, yapılan her satıştan bu yapılanma gereği olarak pazarlama ağında bulunan bütün personeller pirim kazanmaktadırlar. Bu durumda cihazların üzerinde ciddi miktarlarda bir pirim dağıtım yükünü meydana gelmektedir. Dolayısıyla, bu yük müşteriye ilave maliyet olarak yansımaktadır.

Oysa birinci kısımda yer alan firmamızın herhangi bir kademede pirim dağıtımı veya karmaşık ve kademeli bir pazarlama ağı bulunmamaktadır. Ürünler direk ithalatımızdan veya ürün tedarikçisinden son kullanıcı olan siz müşterilerimize internet üzerinden ulaştırılmaktadır. Pazarlama ve satış maliyetlerimiz düşük olması nedeniyle, bu fiyatlandırma müşteriye yansıtılmakta ve piyasa da oldukça yüksek rakamlara satılan ürünler, ekonomik ve garantili şekilde müşterilerimize sunulmaktadır.

Pompalı ve pompasız cihaz arasındaki fark nedir, hangi modeli kullanmanız gerekmektedir?
Cihazların verimli çalışabilmesi ve üretilen su miktarlarında değişiklik olmaması için, ham su basıncının minimum 3 bar seviyesinde olması istenmektedir. Eğer şebeke basıncı 3 bar’dan düşük ise veya düşme ihtimali var ise pompalı model kullanmak gerekecektir. Pompalı modelde, cihaza bütünleşmiş edilmiş olan bir booster tip pompa, şebeke suyu basıncını yükselterek, cihazın sürekli ve sabit değerde çalışması sağlamaktadır. Şebeke suyu basıncının 3 bar’ın altına düşme ihtimali yok ise veya sisteminizde bir hidrofor ünitesi bulunuyorsa(suyunuzun basıncı yeterliyse) pompasız modeli tercih edebilirsiniz.

Filtrelerin değişim süreleri nedir, filtreler garanti kapsamında mıdır?
Cihazlar üzerinde yer alan filtreler sarf malzemelerdir. Bu filtrelerin belli zaman aralıkları ile değiştirilmesi gerekmektedir. Değişim süreleri ortalama olarak sediment filtreler için 4-6 ay, karbon filtre için 6 ay, son karbon için 12 ay, membran filtre için 18-24 aydır. Ama bu değişim süreleri ortalama değerlerdir. Değişim sürelerini etkileyen esas iki unsur vardır.1.unsur ham suyun kalitesi, 2. unsur günlük olarak cihazdan alınan su miktarı. Bu iki kritere bağlı olarak filtrelerin değişim süreleri uzayabilmektedir veya kısalabilmektedir.

Arıtma Sistemleri Nereden Alınmalıdır?
Su arıtma sistemleri konusunun uzmanı olan insanları çalıştıran ve müşteriye satış öncesi ve satış sonrası destek verebilecek olan firmalardan alınmalıdır. Ucuz sistemler değil ise yarayacak sistemler, pahalı sistemler değil ihtiyacı karşılayacak sistemler seçilmelidir. Satın alma öncesinde mutlaka detaylı araştırma yapılmalıdır.

Ürün montajı için, şehir dışındaki teslimatlarınızda anlaşmalı montaj firmanız var mı?
Belirli şehirlerde cihazların montajları, firmamızın anlaşmalı olduğu servisler tarafından bedeli karşılığında yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra ürünlerin montajı müşteri tarafından da kolay kurulum kitapçığına göre yapılabilmektedir. Montaj için gerekli olabilecek olan hat alma, bağlantı hortumları, vana, musluk vb montaj için gerekli malzemeler cihazla birlikte teslimat kapsamında müşteriye gönderilmektedir. Kurulum hizmetinden faydalanabilmek, bulunduğunuz ilde kurulum hizmeti alınıp alınamayacağını öğrenebilmek için, firmamız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Teslimat sonrası garanti güvencesi ve yedek parça garantisi kaç yıl sürelidir?
Cihazlarımız üretim ve imalat hatalarına karşı 2 yıl boyunca firmamız garantisi altındadır. Firmamız cihazların yedek parça ve sarf malzemelerin 10 yıl boyunca bedeli karşılığında tedarik etmeyi ve stoklarında bulundurmayı taahhüt etmektedir. TC hudutları içerisinde yürürlükte olan yönetmelik ve yasalar gereğince de garanti şartları uygulanmaktadır. Detaylar için garanti belgesi incelenebilir.

Sipariş kapsamında neler teslim edilmektedir?
Teslimat kapsamında orijinal kutusu içinde arıtma cihazı, sağlıklı su tankı, musluk, kolay kurulum ve işletme-bakım kitapçığı, montaj için gerekli montaj kitleri, bağlantı hortumları, birer takım filtre, fatura ve irsaliye teslim edilmektedir.

Ödeme seçenekleri nelerdir?
Ödemeler hesaba havale, (PTT ve UPS-SÜRAT-FİLLO-ARAS-METRO KARGO),kredi kartına tek çekim veya taksitli çekim şeklinde yapılabilmektedir.

Firma seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
En önemli unsurun firma güvenirliği ve kurumsallığı olduğu kanısındayız. Bu yaklaşıma sahip firmalar her türlü firma bilgisini ilan etmekten imtina etmezler. Diğer önemli bir unsur da, hem firmanın hem de ürünlerinin belli kalite standartlarına ve belgelerine sahip olmasıdır. (ISO, CE, TSE Hizmet Yeterlilik, Garanti, FDA vb) Bu belgelere sahip firmalar, bu belgeleri müşterilerini bilgilendirme amaçlı olarak internet sitelerinde ilan ederler. Bu belgelerin varlığı, firmanın belirli standartlarda ürün ve hizmet verdiğinin bir göstergesi niteliğindedir. Bu belgelere sahip firmalar kurumsal bir yapıya sahiptirler ve müşteri odaklı hizmet sunabilmektedirler.

Şehir dışı teslimatlarda kargo ücretleri ne kadardır?
Firmamız anlaşmalı olduğu kargo firmaları sayesinde ürünleri ortalama yüzde 70 indirimli geçmektedir. Türkiye’nin her yerine ortalama kargo ücreti 10-15 TL dır.

Sipariş sonrası teslimatınız kaç gün içinde gerçekleşir?
Ürün temin ve sevkiyat süreci ortalama 2 işgünü içerisinde yapılmaktadır. Bu ürünün müşteriye ulaşması nakledilecek mesafe ve seçilen kargo firmasına göre değişebilmektedir.

Depolar kaç litreliktir?
Tezgâh altı cihazların depoları yaklaşık 12-15 litredir

 

 

Tarih 14 Şub 2012
Yazar necipsoylemez
Kategori

Tabgold

Ürünlerimizin NSF standartlarına uygun olarak test edilmiştir. WATER ASSOCIATION QUALITY altın damgasını taşımaktadır.

Sağlık

HAYATTA HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK DİYORSANIZ!

Siz de NCS Su Arıtma kullanmalısınız!
Çünkü;

İçme sularında 700' den fazla madde tespit edilmiştir.

Bunlardan bazıları;

- Sebepsiz ağrılara,

- Mide ve bağırsak enfeksiyonlarına,

- Böbrek rahatsızlıklarına,

- Nörolojik hastalıklara sebep olmakta, hatta kanser riskini arttırmaktadır.

Hayatımız boyunca ortalama 50 ton su içtiğimiz düşünülürse, sağlıksız sudan uzun vadede etkilenmemek mümkün değil! Öyle değil mi?